Kuyumculuk İzmir   Kuyumculuk İzmir

HAKKIMIZDA

Bugün ERKAL Sarraflık ve Kuyumculuk Tic.Ltd.Şti olarak hizmet veren şirketimizin temelleri 1946 yılında sayın Naim ERKAL tarafından atılmıştır. Şirketimiz kuruluşundan bu güne bir aile şirketi olma özelliğine sadık kalmıştır. 1946'da Naim ERKAL'ın seyyar olarak başladığı sarraflık mesleği ilerliyen yıllarda şirketleşmeye; daha sonra da bugünkü haline gelmiştir. Ailemiz ilk mağzasını 1951 yılında Aydın - Söke'de açmış, bugünkü yönetim kurulu başkanımız olan sayın Ali Ekrem ERKAL'da yine aynı mağzada mesleki hayatına başlamıştır. 1955-1964 yılları arasında Söke'deki mağazamız dışında Aydın, Söke, Selçuk, Kuşadası ve Germencik pazarlarına seyyar olarak iştirak edilmiştir. 1964 yılında İzmir'de ilk mağzamızı merhum Turgut ER ile ortak olarak Sayın Ali Ekrem ERKAL açmıştır. Bu ortaklık uzun yıllar devam etmiş daha sonraları Ali Ekrem ERKAL'ın ortaklıktan ayrılmasıyla 1978 yılında son bulmuştur. 1978 yılında sayın Ali E. ERKAL'ın ortaklıktan ayrılmasıyla şirket tekrar bir aile şirketi haline gelmiş ve Kemeraltı Kuyumcular Çarşısı 928 sokakta bulunan bugünkü merkez binasında hizmete girmiştir. Şirketimiz 1978 - 2000 yılları arasında altın ve sarrafiye toptan alım-satım işlerinde bulunmuş; altın toptancılığından 1990 yılında, bilezik atölyesinin 2000 yılında kapanmasıyla da bu faaliyetlerinden çekilmiştir.

ERKAL Kuyumculuk ilk şubesini 1981 yılında İzmir Kemeraltı Anafartalar Caddesinde, yine altın ve sarrafiye üzerine açmıştır. İkinci şubesiniyse yine aynı yıl  Almanya'nın Münih kentinde hizmete koymuştur. Bu mağzamız 1986 yılında, ilk şubemizse 1994 yılında kapatılmıştır. 1984 yılındaysa pırlanta ve değerli taş işine girmiş, SEV mücevherat adı altında yeni bir şube açmıştır. Bu şubesiyle başta Antalya ve çevresi olmak üzere güney sahillerine toplu satışlara başlamıştır. Bu yıllarda üretimin büyük bir bölümünü kendi atölyesinden karşılamıştır. Bu şubemiz 1989 yılında şirketimizden ayrılmış ve şirketle ilişiği kesilmiştir. Şirketimiz 10 yıl kadar süren bir durgunluk döneminden sonra yeni neslin şirkete iştirakiyle yeni atılımlar yapmaya başlamıştır. İlk iş olarak şirketin 60. kuruluş yılı olan 2006 yılında Merkez binamız bugünkü modern görünümünü almış ve ürün yelpazesini genişleterek komple yenilemiştir. Yine aynı yılın Eylül ayında İzmir Kemeraltı Kızlarağası'nda yeniden şubeleşmeye başlamış ve bu şubesini gümüş ve çelik takı üzerine açmıştır.

2007 yılında ise pırlanta ve değerli taş sektörüne geri dönmeye karar vermiş ve ikinci şubesini bu doğrultuda hizmete sokmuştur. Bu mağzamızla birlikte şirketimiz tekrar üretim ve toptan sektörüne geri dönmüş; özellikle “sade” diye tabir edilen montür toptancılığına yeniden başlanmıştır. Aynı sene çağın gereksinimi olan internet mağzacılığına girilmiş ve ERKALSTORE adı altında 3'üncü şubesini www.erkalstore.com adresinde hizmete sokmuştur. Firma 2009 yılında, 2006 yılından beri sürdürdüğü perakende çelik takı satışını toptan düzeyine çıkarma kararı almıştır. Bu doğrultuda İzmir, Kızlarağası Hanı 136 numarada "ZK Steel" markası adı altında toptan çelik satışına başlamıştır. ZK Steel bugün tüm Ege bölgesine satış yapmaktadır. Şirketimiz, şirketi bugünkü konumuna getiren, hali hazırda yönetimkurulu başkanımız olan Sayın Ali Ekrem ERKAL'ın görüş ve düşünceleri doğrultusunda genişlemeci politikasına devam etmektedir.

Her Hakkı saklıdır © 2020 ERKAL Sarraflık ve Kuyumculuk Tic.Ltd.Şti